Příběh

“Profesi stylisty a image makera vás žádná škola nenaučí. Buď pro to máte cit a ten správný vkus nebo to nedáte.”

Od mala jsem podvědomě cítil, že mě móda zajímá. Doslova jsem hltal videa na MTV, protože v nich bylo plno nápadů a módní kreativy, kterou jsem v té době jinde vidět nemohl.
Za to, kde jsem dnes, vděčím taky hodně své matce. Máme spolu úžasný vztah dodnes. Byl jsem poslední ze 4 dětí a vždycky mi dávala hodně svobody pro můj rozvoj a cestu, kterou si vyberu. Vzpomínám si, že když jsme šli koupit nové oblečení do školy, nechala to na mně, v čem půjdu.

Vizuální představivost

Vystudoval jsem chemii v Ostravě a hned po škole jsem odešel do Prahy. Móda mě bavila a chtěl jsem v ní uspět. Pár měsíců jsem pracoval jako asistent prodeje ve velkém obchodním řetězci. Zjistil jsem, jak moc mi pomáhá má vizuální představivost. Stačilo mi jen představit si celý výsledný outfit a za chvíli stál nadšený klient s vybranými kousky u pokladny. Vedení obchodu mě milovalo.

Začátky na volné noze

V práci se mi dařilo. Dostal jsem nabídku oblékat tanečníky v Yemiho Jet Company, což byl první impuls k tomu, abych odešel z práce a začal pracovat sám na sebe. Nikdo mě neznal a prosadit se bylo hodně těžké. Šel jsem cestou tvrdé práce a tři roky jsem se nezastavil. Doslova za pár korun jsem bral spoustu zakázek, jen abych si udělal jméno a ukázal, že něco umím. Práci stylisty na volné noze v té době nikdo moc nedělal.

Profi stylista

Ve třetím roce přišel zlom. Můj styl práce už znalo hodně klientů a začali mi věřit. A nejen oni ale taky módní značky, bez kterých se při práci neobejdete. Ze svých kolekcí vám jen tak něco nepůjčí, když nemáte dobrou reputaci.

Kromě nezbytné pracovitosti a kreativního myšlení mi pomohl můj pozitivní a nadšený přístup pro věc, preciznost, a že jsem tak trochu psycholog a dokážu lidi rychle odhadnout.

Hodně se v té době točily videoklipy, pro které jsem oblékal zpěváky. Ostatně videoklipy dělám dodnes. Hodně mě baví, když se dostanu k vycházející hvězdě a vymyslím jí celou image.

Pro prezentace zahraničních módních značek jsem často připravoval přehlídky a obdobné akce spojené s módou včetně těch pro Karlovarský filmový festival. Firmy a značky se chtěli ukázat v tom nejlepším světle a v tom jsem jim uměl vždy výborně pomoci.

Můj svět dnes

A kdo jsem dnes? Svou práci miluji i po těch 12 letech pořád stejně. Jsem rád, že si můžu svou práci vybírat a taky lidi, se kterými se mi dobře spolupracuje.

Je to fajn pocit, když třeba přijdete na Českého slavíka a potkáte své současné i bývalé klienty, na které máte hezké vzpomínky. Karla Gotta, Hanu Zagorovou, Nightwork, Tomáše Kluse, Debbi, skupinu Jelen a mnoho dalších. Nebo zajdete do kina, koukáte na film a vzpomínáte, kolik to bylo práce, než jste dali všechny ty kostýmy dohromady.

Loni jsem se pustil do navrhování nové kolekce spodního prádla pro úspěšnou českou značku STYX. Protože mám rád sport, vytvořil jsem kolekci STYX GYM, kterou se snažím zaujmout nové zákazníky této značky.

Kolekci si můžete prohlédnout zde

Instagram